OTOMDER Kuruldu

Otomotiv Mühendisliği öğrenci ve mezunlara kariyer imkanı sunmak ve haklarını korumak amacıyla 16 Ağustos 2016 günü Otomotiv Mühendisliği Derneği kurulmuştur.

Otomotiv Mühendisliği Derneği (OTOMDER) 4 yıl boyunca 5 farklı üniversiteden öğrencilerin çalışmaları sonucunda birçok üniversite ve öğretim üyesinin desteğiyle Ağustos 2016 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur. Derneğin kuruluş amacı, Otomotiv Mühendisliğini tanıtmak, Otomotiv Mühendisliğinin sektöre tanıtımını yapmak ve kendi sektöründe tercih edilen bir bölüm olmasını sağlamaktır. OTOMDER bu amacı doğrultusunda medya ve otomotiv sektöründen iş birlikleriyle Otomotiv Mühendislerine kariyer şansı oluşturmaktadır.

Otomotiv Mühendisliği Derneği’nin Amacı:
Dernek anayasamızın ön gördüğü hükümler çerçevesinde üyeler arasında mesleki, kültürel ve sosyal dayanışmayı sağlamak üyelerin birlik ve beraberlik içinde Otomotiv Mühendisliği okuyan öğrenci ve mezunlara yardımcı olmak kendilerine güvenli ve mutlu bir gelecek sağlamak amacı ile sosyal, mesleki ve kültürel içerikli çalışmalar yapmak, bu alanda bilimsel etkinliklerde ve yayında bulunmak amacı ile kurulmuştur.

Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ocakoğlu; Başkan Yardımcısı İlker Karadeniz;Genel Sekreter Fatih Doğan; Muhasip Osman Emre Demirbaş; Üyeleri Ümit Çakmak, Sercan Tezcan ve Ahmet İstemihan Çetinkaya.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir