top of page

TOBFED Sürdürülebilir Gelecek Zirvesi

Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu’nun (TOBFED) düzenlediği Sürdürülebilir Gelecek Zirvesi, otomotiv sektörü başta olmak üzere iş, sanat, siyaset ve sivil toplum kuruluşlarından çok sayıda katılımcıyla gerçekleştirildi.


Sürdürülebilir Gelecek Zirvesi etkinliğinde TOBFED’in 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı da yapıldı.


TOBFED Genel Başkanı Serkan Bakırtaş, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, otomotiv sektörünün her geçen gün büyüdüğünü belirterek, “Nitelikli personel artık dünyada devasa bir sorun haline geldi. Otomotiv satış sonrası sektörümüzün nitelikli personellere ihtiyacı var. Bu anlamda yaptığımız çalışmalar devam ediyor.Bununla beraber, TOBFED Akademi projemiz var. Akademi projemizde de yine otomotiv satış sonrasını her geçen gün geliştirecek çalışmalarla beraber eğitimlerimizi sürdürüyor olacağız.” dedi.


TOBFED Kariyer sitesinin de otomotiv sektörüne hitap edeceğini aktaran Bakırtaş, şunları kaydetti:


“TOBFED Kariyer’in otomotiv sektöründe ihtiyaçları karşılayacağına inanıyoruz. Mavi Yaka Kadın Projesi’ni başlatmıştık. Bu, otomotiv sektöründe çok önemsediğimiz bir konu. Her branşta çalışmalarımız olmuştu. Özellikle son dönemde 1000 kadın vale projesini hayata geçirdik. Kadınlarımızın otomotiv sektöründe var olması çok kıymetli. Bu bağlamda birçok branşta kadın çalışanlarımızın artması için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. TOBFED otopark sorunlarını ele aldı. Otopark sorunu deyip geçmeyelim. Her gün 2 milyon araç park ediliyor ve otopark inanılmaz bir sorun. İstanbul’da park arayışı, trafiğin sıkışmasının yüzde 35-40’ının nedeni. Bu bağlamda yaptığımız çalışmalarla hem optimizasyon yaparak hem de birçok otoparkı da sisteme katarak tüketicinin park etmesine yardımcı olacağız. Trafikte boşu boşuna o kadar süre geçirilmeyecek. Bu çok önemsediğimiz bir konu. Verilerle ilgili de önemli çalışmalarımız var. Veri toplayıp işlemek çok anlamlı. Bu bağlamda TOBFED’in üyelerinin, işletmelerinin dijital dönüşüme ayak uydurmasını önemsiyoruz.”

Bakırtaş, Elektrikli araçlarla ilgili sürecin çok kıymetli olduğunu belirtildi, “Ülkemizde bu anlamda çok avantajlı durumdayız çünkü Togg geliyor. Togg geldikten sonraki süreç çok önemli. Bu araçların tüm teknolojileri farklı. Elektrikli araçlara hazırlanmalıyız. 2035 yılında artık içten yanmalı araçları görmeyeceğiz. Togg’un da bize verdiği avantajla otomotiv sektörünü, satış sonrasını hazırlıyor olmamız lazım.” değerlendirmesinde bulundu.Açılış konuşmasının ardından, etkinliğin “Vizyon Konuşması”nı Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz yaptı. “Vizyon Konuşması”nın ardından Etki Yatırımı Danışma Kurulu Genel Sekreteri Dr. Onur İlhan “TOBFED Sürdürülebilir İstihdam ve Büyüme Eylem Planı” sunumunu gerçekleştirdi.(#tobfed #gelecek #otomder)

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page